מאמרים


מאמרים
אתם זקוקים לשירות הקשור במנעולים? מנעולן שיפרוץ את דלת הבית, שירכיב מנעול חדש או שיתקן את המנעול הקיים, שישכפל את מפתחות הבית או כל שירות אחר, אתם בעצם זקוקים למנעולן מקצועי ובעניין מקצועיות המנעולן אין פשרות.
מנעולן חייב להיות מקצועי וכדי שהוא יהיה כזה, צריכים להתקיים מספר תנאים. בראש ובראשונה מנעולן חייב שתהיה לו הכשרה בתחום ממוסד מוכר כלשהו שמלמד את תיאוריות המנעולים. זהו לא תחום שאפשר ללמוד על רגל אחת, צריך הכשרה מסודרת ממוסד מוכר המעניק תעודה לעיסוק בתחום המנעולים. תעודה זו צריכה להיות מוכרת ע"י המשטרה והמשטרה עצמה היא זו שמעניקה למנעולן את האישור לעסוק בתחום. מעבר לכך המנעולן צריך מהמשטרה תעודה נוספת כדי להיות מוסמך לעסוק במנעולים, מדובר בתעודת יושר שמבטיחה שעברו של המנעולן נקי ואין לו תיקים במשטרה. אחרי שקיבל את אישור המשטרה רק אז יוכל להתחיל לעסוק בתחום.
איך נדע לזהות מנעולן מקצועי? יש כמה אינדיקציות פשוטות שיכולות לסייע לנו לזהות את המקצוען. עוד לפני שהמנעולן מתחיל במלאכת פריצת המנעול, כדאי לדעת שהמנעולן חייב לבקש מכם הוכחה לכך שאתם בעלי הדירה. חשוב לוודא שהמנעולן אכן עושה זאת, מבקש מכם תעודת זהות והוכחה שאתם בעלי הדירה, סביר להניח שהמנעולן החאפר לא יבקש זאת מכם. מומלץ לשאול כמה שאלות מקדימות בטרם המנעולן מתחיל בעבודתו, אפשר לבקש תעודות הסמכה, מנעולן מקצועי יציג בפניכם את האישורים הדרושים לכם ללא כל בעיה.
אינדיקציה למנעולן מקצועי באה לידי ביטוי כאשר המנעולן יודע מה הבעיה ומה הפיתרון הדרוש ונותן לכם הצעת מחיר עוד לפני שהוא מתחיל במלאכה. אינדיקציה נוספת היא בעבודה עצמה של המנעולן. המקצוען ידע לעבוד בקלות ובמהירות, יזהה מהר את הצילינדר, ידע לעשות שימוש בכלים הנכונים, ידע מתי אפשר לפרוץ מנעול ומתי דרושה החלפה של המנעול. אם הזמנתם מנעולן לפרוץ מנעול, כדאי לדעת שזה לא אמור להתארך הרבה מעבר לחצי שעה, אם המנעול פשוט והמנעולן בעל ניסיון רב בפריצת מנעולים, הפריצה יכולה להסתיים אפילו תוך עשר דקות.
שימו לב, חשוב מאוד שאתם תהיו נוכחים בזמן שהמנעולן פורץ את מנעול הבית שלכם, מנעולן מקצועי לא יבצע את העבודה שלא בנוכחותכם.
העיסוק במנעולים הוא רגיש מאוד, מדובר במנעול הבית שלכם, בוודאי לא תרצו להפקיר את מנעול הבית בידי מנעולן חאפר. מקצועיות, הסמכה, יושר, אמינות והגינות הכרחיים בכל הקשור לעיסוק במנעולים.
מנעולן חאפר ינסה תמיד לנצל את חוסר הידע שלנו בענייני מנעולים, זה עלול לבוא לידי ביטוי במחירים גבוהים מאוד או בהחלפה של צילינדר ישן במקום חדש. מנעולן מקצועי תמיד יחליף צילינדר קיים בחדש, החאפר ינסה לחסוך בעלויות ויתקין צילינדר ישן, דבר שטומן בחובו סכנת בטיחות שמא מפתח עם הצילינדר הישן שוכפל. מלבד זאת החאפר עלול לחסוך בעלויות גם באמצעות רכישה של מנעולים ממקור לא ידוע, מה שעלול להוות לכם גם בעיה חמורה מבחינת היכולת שלכם לשכפל את המפתח.
הרגישות בענייני מנעולים היא גבוהה מאוד ולכן העבודה חייבת להתבצע רק ע"י המנעולן המקצוען ועלינו מוטלת האחריות לוודא שמדובר במקצוען.
אם תרצו להיות בטוחים שאתם פונים למנעולן מקצועי, תוכלו לחפש באינטרנט את האתר של ארגון המנעולים בישראל ולבחור שם את בעל המקצוע המוסמך.
 איזה מנעול/צילינדר כדי לי ההתקין
ישנם מותגי מנעולים רבים וטובים אך רוב האנשים לא מבינים במנעולים והעיקר מבחינתם שהדלת נעולה
למשל בארצות הברית רוב המנעולים שמותקנים בדלתות הם של חברת schlage מנעול טוב אך ישנם הרבה יותר טובים זה שהוא פופלרי ביותר זה אומר לא שהוא הטוב ביותר. בארצות הברית זה לא כמו בישראל" קיים חוק
שם, כל דלת שכבאי לא יכול לפתוח במכה הוא לא תקני,ידוע לי שחב' דלתות מישראל ניסו בעבר לשווק דלתות פלדלת בארצות הברית אך לא אישרו מסיבה שהדלת חזקה מדי לתקן אש האמרקאיי (להזכיר שהמבנים עשויים מפלטות עץׂ)
לעומת זאת בישראל אין חוק כזה, לכן אנו צריכים מנעול טוב,
בישראל יש כמה חברות שרובם מייצרות בארץ, מולטילוק, רב בריח ,שריונית, ירדני, כל המותגים הללו נחשבים אמינים
מבחינת תקלות וקשים לפריצה אך גם בתוך המותגים יש טובים יותר וטובים פחות למשל ישנם צילנדרים זולים יותר
בעלי כמה  פינים דקים ולא מוגן שכפול ולא מוגן מפני קדיחה ואפשר לשכפל בכל טמבוריה אלה הדגמים הזולים יותר,
ויש את הדגם הבניים אינטרקטיב מולטילוק, או רב בריח לוקסיס, שהם בעלי כרטיס מבוקר שכפול ועם פין נגד קדיחה
במבחן האמת הצילנדרים הללו כן טובים אך מי שבאמת מקצוען יכול לפתוח אותם גם בפריצה נקיה וגם בפריצה גסה קשה אבל אפשרי
ישנו צילנדר לדעתי הוא טוב יותר מכל מה שציינתי עד כה של חברת מולטילוק MT5
צילנדר מאוד טוב המפתח
מורכב משלושה פרמטרים תעלת נחש, שקעים בתוך שקעים, ופין צף על המפתח,   ישנו גם כרטיס בקרת שכפול
בנסיון שלי לא הצלחתי לפרוץ בפריצה נקיה ושקטה, אך בפריצה גסה (קידוח עם כרסום מיוחד) כן הצלחתי לפרוץ
יותר זמן מבדרך כלל, והמון רעש, אבל הצלחתי לפרוץ
המסקנה אין מנעול שלא ניתן לפריצה, אבל בהחלט יש מנעולים מעכבים מרעישים וקשים יותר לפריצה.
מקווה שעזרתי Be-safe מנעולים
מנעולן בחיפה   פורץ מנעולים  שכפול שלטים בחיפה  מנעולן  מנעולן בקריות מנעולנים בחיפה מנעולן פורץ רכבים שחזור מפתחות בחיפה מנעולן רכב בטבעון מנעולן חיפה פורץ בחיפה מנעולן רכב בחיפה  שכפול מפתח לרכב בחיפה  מנעולן לרכב בחיפה  פורץ רכבים בחיפה  פורץ רכבים